Search
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in excerpt
  Search in comments
  Filter by Custom Post Type

هفته بیست و هشتم بارداری-هفته بیست و هشت-هفته 28-هفته28

وضعیت جنین

در این زمان از بارداری طول جنین ۱۶ اینچ و وزن آن در حدود ۴ پوند است.  برای چند هفته ی آخر بارداری، میزان رشد به نظر آهسته تر می شود ولی  در این هفته از بارداری رشد جنین سرعت می گیرد. ممکن است در تصاویر سونوگرافی دیده شود که  جنین شما چاق است. علت آن چربی است که  در زیر پوست در حال ساخته شدن است. در این مرحله از بارداری، چشم ها باز می شوند و ابروها و پلک ها به طور کامل شکل می گیرند و حتی مژه ها هم قابل مشاهده هستند. دستگاه آنزیمی بدن جنین و روند های مربوط به غدد درون ریز (اندوکرین) در حال نمو و تکامل می باشد، و ریه ها هنوز در حال بلوغ هستند، در حالی که ۳ ماهه ی سوم بارداری شروع شده است! وقتی که جنین شما به اطراف حرکت می کند، شما ممکن است لگدهای وی را بیشتر متوجه شوید.

وضعیت مادر

ورود به هفته بیست و هشتم بارداری، شما و همسرتان را یک قدم دیگر به رویای در آغوش کشیدن نوزاد کوچکتان نزدیک می کند. اکنون شما بیش از پیش بی تاب زودتر دیدن نوزاد خود هستید. در این هفته وزن نوزاد شما بیشتر خواهد شد و این افزایش وزن موجب بروز تغییراتی در بدن شما می شود. در این مطلب شما را با مراقبت ها و توصیه های لازم در هفته بیست و هشتم بارداری آشنا خواهیم نمود.

 

 

در این زمان رحم شما بسیار بزرگ شده است و حدود 57 گرم وزن دارد و کمتر از 14 سانتی متر مکعب مایعات در خود نگاه می دارد. رحم باید به حدی بزرگ شود تا بتواند جنین، جفت و کل مایع آمنیوتیک را در خود جای دهد. در حین رشد رحم، شما ممکن است عوارضی مانند کمر درد، ورم در پا و مچ پا، سوزش معده، بواسیر و خارش پوست را تجربه کنید. بعد از زایمان و کوچک شدن رحم این عوارض به طور معمول از بین می روند. سنگینی که در قسمت زیر شکم خود حس می کنید به علت این است که جنین خود را می چرخاند و سرش را پایین می آورد و به سقف شکم و پهلو ها ضربه می زند.

فعالیت های این هفته

بیمارستان خود را انتخاب نمایید و در مورد بیمه هایی که قبول میکند، ویژگی ها و سایر مشخصات آن تحقیق نمایید. اگر تاكنون در كلاسهاي مخصوص زايمان شركت نكرده ايد شايد بهتر باشد برخي تمرينات تنفسي و آرامش بخش را در خانه انجام دهيد. زايمان طولاني و خسته كننده است؛ در ضمن دردناك هم هست و اگر براي آن آمادگي نداشته باشيد ممكن است به شما سخت بگذرد. يك دكتر براي كودك خود انتخاب كنيد. اگر فرزندان دیگری دارید، کمی از وقت خود را نیز صرف آنها نمایید و آنها را با برادر یا خواهر کوچکشان آشنا نموده و زمانهایی را که کودک تکان می خورد، اجازه دهید با گذاشتن دست بر روی شکم شما، در این شادی سهیم باشند.

فیلم هفته بیست و هشتم بارداری


 

کاربران گرامی در صورتیکه در پخش آنلاین ویدیوها  مشکل داشتید لطفاً از یکی از مرورگرهای زیر استفاده نمایید

Mozila Firefox

 

تغذیه

هم زمان که شما به سه ماه سوم بارداری خود نزدیک می‌شوید، باید به اضافه وزن خود نیز دقت کنید. پس از اتمام هر هفته، از خودتان بپرسید که آیا مواد غذایی که انتخاب کردید، برای شما و رشد کودک‌تان مناسب بوده یا خیر؟ یا این که چگونه می‌توانید مواد غذایی مناسب را تهیه کنید. شما حتی می‌توانید برنامه غذایی خود را بنویسید و برای مشورت به پزشک مراجعه کنید.

(Visited 98 times, 1 visits today)