Search
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in excerpt
  Search in comments
  Filter by Custom Post Type

هفته سی و ششم بارداری-هفته سی و شش-هفته 36-هفته36

 

وضعیت جنین

در این هفته از بارداری،جنین در حد زیادی رشد کرده است، ولی همچنان چربی های زیر پوست ساخته می شود و باعث می شود تا بازوها، پاها، زانوها و گونه و صورت وی مشخص تر و واضح تر شوند. یک هفته مانده تا بچه فول ترم شود، و طولی برابر با ۱۹ اینچ و وزنی حدود ۶ پوند دارد.بعنوان یک خانم باردار به یاد داشته باشید که به دلیل تکرر ادرار، سر زدن شما به دستشویی و حمام در طول هفته سی و ششم بارداری به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت.به عنوان یک خانم یادتان باشد هر بار که برای دفع ادرار به دستشویی می روید، صبر کنید تا دفع ادرار شما به طور کامل صورت گیرد. همچنین، اگر مادر حامله بتواند مصرف مایعات مختلف را مخصوصا در طول شب محدود کند، کمک زیادی به رفع این مشکل در بدن او خواهد نمود. فراموش نکنید که بدن مادر حامله در تمام دوران بارداری به مصرف زیاد مایعات به منظور جلوگیری از بروز ادم و عفونت ادراری نیاز دارد. پس این افراد می-توانند مقدار بیشتر مایعات را در طی روز استفاده کنند.

وضعیت مادر

معمولا با ورود مادران حامله به هفته سی و ششم بارداری، فضا برای حرکت و تنفس جنین کم خواهد شد، طوری که ریه ها و دیافراگم جنین داخل رحم مادر فضا کافی برای گسترش یافتن نداشته و تنگی نفس را برای او به ارمغان خواهد آورد. اما زنانی که قبلا مادر شدن را تجربه کرده اند، در بدن خود فضای کافی برای حرکت و تنفس فرزندشان خواهند داشت.

هفته های آخر بارداری نه تنها برای مادر سخت است بلکه برای پدر نیز دشوار است. متوجه می شوید همسرتان به راحتی خسته می شود و به کمک شما نیاز دارد. همچنین بهانه گیر می شود زیرا نمی تواند راحت بخوابد. با نزدیک شدن زمان زایمان باید بیشتر به ملاقات پزشک بروید. اگر نگران امور روزانه خود هستید به یاد آورید که همسر شما در حال تجربه حالتی بسیار بدتر است و شما حتی نصف آن حالت را تجربه نمی کنید.

فعالیت های این هفته

با ورود مادر حامله به هفته سی و ششم بارداری، گاهی اوقات ممکن است او خروج مخاطی صورتی رنگ (گاهی اوقات به رنگ قرمز و گاهی قهوه ای رنگ) به خصوص بعد از داشتن رابطه جنسی در بارداری و یا معاینه فیزیکی توسط پزشک متخصص زنان و زایمان، از مهبل خود تجربه کند. ایجاد شدن ترشحات واژن در هفته سی و ششم بارداری زنان امری کاملا طبیعی است و تا زمانی که رنگ این مخاط مایل به سبز نشده است و یا بوی نامطبوعی نداشته باشد، جای نگرانی ندارد.

فیلم هفته سی و ششم بارداری

 

 

کاربران گرامی در صورتیکه در پخش آنلاین ویدیوها مشکل داشتید لطفاً از یکی از مرورگرهای زیر استفاده نمایید

Mozila Firefox

 

 

تغذیه

غذاهای سرشار از آهن که می توانید مصرف کنید شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، گوشت ماهی، تخم مرغ، عدس و دیگر حبوبات،اسفناج و غلاتی که با آهن غنی شده اند، هستند.

 

(Visited 906 times, 1 visits today)