Search
  Exact matches only
  Search in title
  Search in content
  Search in excerpt
  Search in comments
  Filter by Custom Post Type

هفته بیست و نهم بارداری-هفته بیست و نه-هفته 29-هفته29

 

وضعیت جنین

اکنون وزن کودک شما حدود 1100 گرم و اندازه او کمی بیشتر از 38 سانتی متر است. ماهیچه ها و ریه او به رشد خود ادامه می دهند و سر او بزرگتر می شود تا با مغز در حال رشد او (که در حال ساختن میلیاردها سلول عصبی است) هماهنگ شود. با این سرعت بالای رشد نباید تعجب کرد که نیازهای غذایی کودک شما در این سه ماهه به حداکثر مقدار خود می رسند. او همچنین میتواند سرفه کند و توانایی مکیدن او کامل شده است. او میتواند سر خود را از سمتی به سمت دیگر ببرد.ممکن است در هفته بیست و نهم بارداری متوجه ضربات و چرخش های بزرگی شوید که از نظر کیفیت با ضرباتی که قبلا حس میکردید متفاوت باشد. چون سر فرزندتان پائین است ممکن است ضربات را در بالای رحم که ناشی از حرکت پاهای کوچک دلبندتان باشد احساس کنید. فرزندتان در حال تولید نیم لیتر ادرار در روز میباشد.

وضعیت مادر

با ورود به هفته بیست و نهم بارداری، سه ماه سوم بارداری شما آغاز خواهد شد و تا هفته چهلم ادامه خواهد داشت. اکنون روز به روز شکم شما نسبت به قبل بزرگ تر می شود و وزن شما افزایش می یابد. شما می توانید حرکات جنین را درون شکمتان احساس کنید و حتی زمان هایی را که جنین شما خواب است متوجه شوید! در این مقاله به بیان مراقبت ها و توصیه های هفته بیست و نهم بارداری خواهیم پرداخت.

 

 

سعی کنید که با ورود به هفته بیست و نهم بارداری خود نفستان را برای چند ثانیه نگه داشته و بعد آزاد کنید. انجام تمرینات تنفسی گسترده در این دوران برای انجام زایمان راحت و ضروری است. از آن جایی که تنفس یکی از مهم ترین و ساده ترین کارهایی است که ما از بدو تولد تاکنون انجام داده ایم، پس هنگامی که این عمل به صورت کنترل شده و اصولی صورت گیرد نه تنها به مادران باردار کمک می کند که روند زایمان طبیعی راحت تری را داشته باشند، بلکه در کاهش عوارض ناشی از دوران بارداری هم مفید خواهد بود.

فعالیت های این هفته

از آنجا که انجام دادن تمرینات تنفسی، فعالیت بسیار ساده ای به نظر می رسد که ما در هر ثانیه می توانیم آن را انجام دهیم، بسیاری از زنان باردار هم آن را در دوران بارداری خود جدی نمی گیرند. اما به خاطر داشته باشید که شما در طول دوران بارداری خود به اکسیژن دریافتی بیشتری (حدود 10-20٪) نسبت به نیاز طبیعی بدن خود احتیاج دارید. پس یک مادر باردار برای برطرف کردن این نیاز خود به تنفس بیشتر و عمیق تری در هوای آزاد نیاز خواهد داشت. مادر باردار می تواند به طور طبیعی هر روز با پیاده روی کردن و کشیدن نفس عمیق این نیاز خود و فرزندش را برآورده سازد. در نهایت، به عنوان یک مادر باردار به خاطر داشته باشید که تنفس مکرر و کم عمق، اکسیژن مورد نیاز را به بدن شما و فرزندتان عرضه نخواهد کرد.

فیلم هفته بیست و نهم بارداری

 

کاربران گرامی در صورتیکه در پخش آنلاین ویدیوها  مشکل داشتید لطفاً از یکی از مرورگرهای زیر استفاده نمایید

Mozila Firefox

 

 

 

تغذیه

از خوردن سرخ کردنی و بستنی بپرهیزید. ویتامین C  به بدن شما برای تولید بافت‌هایی که رگ های خونی را ترمیم و از آنها نگهداری می‌کند، کمک می‌کند و وجود آن هنگامی که بدن شما پس از زایمان روند ترمیم را آغاز می‌کند، لازم است.

 

(Visited 295 times, 1 visits today)